Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Są roszady w żorskiej radzie. Ich już nie zobaczymy, a oni są nowi

Wybory do rady miasta Żory przyniosły kilka niespodzianek. Mandatu nie uzyskało kilku doświadczonych radnych poprzedniej kadencji. Dla kogo zabrakło miejsca w radzie?

Są roszady w żorskiej radzie. Ich już nie zobaczymy, a oni są nowi
Arkadiusz Kuś, Zbigniew Krówka, Mieczysław Jakubowski,Marcin Gaj, Krzysztof Hałacz, Władysław Łukasiewicz - oni mimo starań nie otrzymali mandatów radnych.

W nowej radzie miasta Żory zasiądą radni z wieloletnim już doświadczeniem, ale pojawią się też nowe twarze. Kogo mieszkańcy nie obdarzyli zaufaniem choć ubiegali się o mandat, a kto jest powiewem świeżości? Odpowiadamy.

Okręg nr 1 (Śródmieście, Baranowice, Kleszczów, Kleszczówka, Korfantego):

  • Mandatu nie otrzymał: Arkadiusz Kuś
  • Nowymi twarzami są: Ewa Kałus, Anna Nowacka (w 2018 r. otrzymała madant radnej, ale się go zrzekła), Daniel Wawrzyczek (w 2018 r. otrzymał madant radnego, ale się go zrzekł)

Okręg nr 2 (700-lecia, Księcia Władysława, Powstańców Śląskich):

  • Mandatu nie otrzymali: Zbigniew Krówka, Mieczysław Jakubowski, Lis Andrzej
  • Nowymi twarzami są: Jacek Arasim, Mateusz Buksa

Okręg nr 3 (Sikorskiego, Pawlikowskiego, Osiny):

  • Mandatu nie otrzymali: Marcin Gaj, Krzysztof Hałacz
  • Nowymi twarzami są: Jacek Świerkocki, Mateusz Mleczko

Okręg nr 4 (Zachód, Rój, Rogoźna, Rowień-Folwarki):

  • Mandatu nie otrzymał: Władysław Łukasiewicz
  • Nowymi twarzami są: Anna Ujma, Henryk Oszek, Dariusz Domański (w 2018 r. otrzymał madant radnego, ale się go zrzekł)

Dwóch radnych kadencji 2018-2024: Jerzy Marciniak i Józef Sobik nie starało się o reelekcję na stanowisko radnego miasta Żory. 

Przypomnijmy, że zgodnie z danymi przekazanymi przez PKW w wyborach na radnych w Żorach Koalicja Obywatelska zdobyła największe, bo sięgając 27,34 proc. poparcie mieszkańców. Przekłada się to na 7 mandatów. Tuż za nimi uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość (27,02 proc). Również z 7 mandatami. Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha zdobyło 25,61 głosów. Co dało 6 mandatów. Żorska Samorządność zdobyło 3 mandaty i 17,41 proc. głosów.

Zobacz również:

Ludzie

Dariusz Domański

Wicekurator oświaty w Katowicach

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zenon_Martyn (89.25. * .132) 23.04.2024 21:32

Arasim nowa twarz? Chyba dla Was Jest 3 albo 4 raz wybrany do rady miasta. Buksa faktycznie- świeżak. To samo Domański - już prawie weteran rady też chyba 4 raz wybrany. Co to za prawdomówne newsy macie...