Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Żorach stanął nowy Żorek. Ma kompas, chustę i rogatywkę

W Żorach przy ul. Dworcowej 7, pojawił się nowy mieszkaniec – Żorek Harcerz. Ta urocza figurka, ubrana w charakterystyczne harcerskie elementy, wzbogaciła miejską przestrzeń o kolejny symbol lokalnej historii i tradycji.

W Żorach stanął nowy Żorek. Ma kompas, chustę i rogatywkęUM w Żorach
Z okazji ubiegłorocznych obchodów 90-lecia żorskiego Hufca, miasto Żory postanowiło powiększyć grono figurek miejskiej maskotki o Żorka harcerza.

Inicjatywa umieszczenia Żorka Harcerza przed zabytkową kamienicą ma głębsze znaczenie niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Miejsce to kryje w sobie bogatą historię, będąc przez wiele lat siedzibą Hufca ZHP Żory im. hm. Władysława Drobnego. Dzięki temu wybór lokalizacji dla nowej figurki ma wymiar symboliczny, oddając hołd długiej i zasłużonej historii harcerstwa w tym regionie.

- Z okazji ubiegłorocznych obchodów 90-lecia żorskiego Hufca, miasto Żory postanowiło powiększyć grono figurek miejskiej maskotki o Żorka harcerza. Figurka, podobnie jak pozostałe, jest wykonana z brązu i posiada charakterystyczne atrybuty: kompas, chustę i rogatywkę – czyli harcerskie nakrycie głowy - przekazują pracownicy Urzędu Miasta w Żorach. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu na łamach portalu ezory.pl opublikowaliśmy wywiad z Anną Buksą z Hufca ZHP Żory

Żorek Harcerz, jako dwunasta figura miejskiej maskotki, dołącza do już istniejących. Dotychczasowe wizerunki, jak Żorek z książką przy Miejskiej Bibliotece Publicznej czy Żorek rycerz na Rynku, stanowią integralną część krajobrazu miejskiego, tworząc unikalną atmosferę i wzbogacając przestrzeń o lokalne symbole.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~żorska_apatia (188.137. * .64) 01.03.2024 16:25

Kiedy nic się nie dzieje to i Żorek może stać się zamiennikiem inwestycji w Żorach...

~wtf (46.223. * .219) 29.02.2024 16:00

Eeee tam, taki Żorek... Bez ławeczki??? Albo chociaż krzesełka...