25. Gala Phoenix Sariensis w Żorach. Kto zdobył miejskie wyróżnienia? [ZDJĘCIA]
Po raz 25. w Żorach zostały wręczone statuetki Phoenix Sariensis. Ich otrzymanie jest dowodem prestiżu i szacunku, jakim laureat cieszy się w mieście. W tym roku wręczono trzy statuetki.
Gala wręczenia najważniejszych miejskich nagród odbyła się w piątek (16.02) w żorskim kinie „Na Starówce”. - Tegoroczni laureaci, ale także wszyscy poprzedni, którzy statuetki otrzymali, są dowodem na to, że wytrwała praca przynosi sukces. Dziękuję wam za to, bo wasze sukcesy przyczyniają się do sukcesu całego nasze miasto - mówił podczas wydarzenia prezydent Waldemar Socha.
Dla firmy
Pierwsza z trzech statuetek Phoenix Sariensis trafiła do firmy Jelux, która od listopada 2016 r. działa przy ul. Towarowej 2 w Żorach. - Duże powierzchnie magazynowe i nowoczesne biura pozwoliły jej rozwinąć skrzydła. Dziś jest jednym z najczęściej wybieranych dostawców jelit naturalnych w Polsce, a od początku swojej działalności dostarcza produkty do zakładów mięsnych na terenie całego kraju. Ostatnie lata, które spędzili w Żorach, są niezwykle dynamiczne. Jeszcze w 2016 r. firma zatrudniała w naszym mieście 65 osób, a jej roczne obroty wynosiły i niecałe 16 mln zł. Dziś firmę te tworzy stuosobowy zespół młodych ambitnych osób, a roczne obroty wzrosły aż 10-krotnych, a w zeszłym roku przekroczyły one 162 ml zł - mówił podczas wydarzenia Adrian Lubszczyk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory, pełniący rolę konferansjera. Nagrodę z rąk prezydenta Waldemara Sochy odebrali: współzałożyciel firmy Marek Kawka oraz członkowie zarządu Dariusz Wesoły, Damian Pisarek i Marek Jaworski. - Bardzo dziękuję za to szczególne wyróżnienie. Należy się ono wszystkim osobom, które pracują w firmie - mówili.
Dla stowarzyszenia
Druga statuetka trafiła do Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Żorach. Stowarzyszenie rozpoczęło swoją działalność w 1998 r. W początkowych latach działalności Stowarzyszenia wielokrotnie wysyłano pomoc rzeczową i finansową do Lwowa, Jaworowa, Złoczowa i Mościsk na Ukrainie. W kolejnych latach Stowarzyszenie zaczęło działać także na terenie samych Żor, niecąc pomoc potrzebujących dzieciom. - Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Stowarzyszenie corocznie obejmujemy swą pomocą około 1000 dzieci. Dofinansując dla nich zajęcia wakacyjne, spotkania okolicznościowe oraz wycieczki - mówił Adrian Lubszczyk. Statuetkę z rąk żorskiego włodarza odebrała prezes Katarzyna Tyrtania. - Dziękuję - mówiła ze sceny. - Chcę podziękować wszystkim tym, którzy z nami współpracują. Wolontariat jest to ciężka sprawa i każdy, kto to robi, to wie jak to jest, tym bardziej dziękujemy za docenienie - dodała.
Dla stylistki
Trzecie wyróżnienie z rąk prezydenta Sochy otrzymała stylistka Alicja Glos-Krawczyk. - Kontynuuje wspaniałą tradycję wielu pokoleniowej rodzinnej firmy. Jednocześnie jednak swoją ciężką pracą, a także ogromnym talentem wzniosła rzemiosło na światowy poziom zmieniając je w prawdziwą sztukę. Od 30 lat jest fryzjerką stylistką a od 26 lat także edukatorką fryzjerstwa - opisywał laureatkę Adrian Lubszczyk. Alicja Glos-Krawczyk, trzymając już statuetkę w dłoni przyznała, że fryzjerstwo nie było do końca jej wyborem, ale stało się wielką miłością. - Dziękuję, że moja praca została doceniona - dodała. Przypomnijmy, że na łamach portalu ezory.pl opublikowaliśmy niedawno reportaż o Alicji Glos-Krawczyk pn. Alicja Glos-Krawczyk z Żor: Chcę udowodnić, że polskie fryzjerstwo stoi na światowym poziomie.
Ludzie
Prezydent Żor