Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Żorach szukają wolontariusza roku

Chcąc podziękować wolontariuszom za ich wkład w rozwój społeczności miasta, Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych ogłasza konkurs pod hasłem „Wolontariusz Roku 2023”.

W Żorach szukają wolontariusza rokuAgaKa
Okazją do organizacji konkursu oraz uroczystej Gali Wolontariatu jest obchodzony w lutym Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych.

Okazją do organizacji konkursu oraz uroczystej Gali Wolontariatu jest obchodzony w lutym Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Zgłoszenia kandydatów są przyjmowane do 13 lutego. Celem konkursu jest promowanie postaw społecznych oraz uhonorowanie dobroczynnej, społecznej działalności osób podejmujących aktywność wolontariacką na terenie miasta Żory.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach:

  • Wolontariusz Roku w mojej organizacji
  • Młodzieżowy Wolontariusz lub Koło Wolontariatu
  • Inicjatywa społeczna 2023 r.

Uczestników konkursu w tych kategoriach mogą zgłaszać:

  • organizacje pozarządowe, tj. stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne i inne,
  • nieformalne grupy inicjatywne,
  • szkoły i placówki oświatowe,
  • instytucje kultury,
  • instytucje pomocy społecznej,
  • podmioty świadczące opiekę medyczną,
  • inne instytucje bądź przedsiębiorstwa współpracujące z wolontariuszami na terenie gminy miejskiej Żory.

Co ważne, jedna organizacja/instytucja/osoba może zgłosić maksymalnie dwóch kandydatów w każdej kategorii. Do każdego kandydata należy wypełnić osobny formularz zgłoszeniowy i złożyć go listownie lub osobiście w terminie do 13 lutego w siedzibie Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (os. Sikorskiego 52, 44-240 Żory). Formularz dostępny jest na stronie organizatora: cop.zory.pl.

Do formularza należy dołączyć min. 3 zdjęcia przedstawiające kandydata podczas działań wolontarystycznych. Zgłoszenie do konkursu osoby niepełnoletniej wymaga pisemnej zgody jej opiekuna prawnego. Opis działań wolontariusza lub grupy wolontariuszy powinien dotyczyć wyłącznie działań podejmowanych w 2023 r. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie konkursu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].