Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

2,5 mln zł i 13 propozycji. Ruszyło głosowanie w Żorskim Budżecie Obywatelskim

Zakup nowego samochodu dla OSP, budowa boiska piłkarskiego, czy rewitalizacja strefy wypocynku przy Śmieszku? Można oddawać już głosy w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Żorach. 

2,5 mln zł i 13 propozycji. Ruszyło głosowanie w Żorskim Budżecie ObywatelskimUM w Żorach
Do 2 października mieszkańcy Żor zdecydują, na co wydać aż 2,5 mln zł wybierając najlepsze inicjatywy spośród 13 zakwalifikowanych.

Rozpoczął się decydujący etap Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2024, czyli głosowanie mieszkańców. Do 2 października zdecydują, na co wydać aż 2,5 mln zł wybierając najlepsze inicjatywy spośród 13 zakwalifikowanych.

13 propozycji

Każdy z mieszkańców może oddać głos na jeden z 13 zgłoszonych wcześniej inicjatyw. A są to: Zakup nowego lekkiego samochodu ratownictwa technicznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Żorach-Roju (450 tys. zł), Przystanek Bażanciarnia – Leśna Akademia (1,5 mln zł), budowa drogi asfaltowej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w dzielnicy Żory – Kleszczów (rejon ulic Srebrna, Szafirowa, Diamentowa i Kujawska) (1,5 mln zł), budowa nowego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią przy Stadionie Miejskim w Żorach (2 mln zł), Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Pukowca (500 tys. zł), budowa nowego boiska piłkarskie ze sztuczną trawą na starym boisku LKS Rój (2,5 mln zł), Budowa bieżni lekkoatletycznej 4-torowej, do biegu na 60 m z rozbiegiem skoku w dal wraz z piaskownicą przy Szkole Podstawowej nr 17 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego w Żorach (250 tys. zł), Budowa Bike Parku i pump tracka przy ulicy Miłej (2,1 mln zł), Naukowo sensoryczny Plac Zabaw przy Zespole Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach (137 tys. zł), Projekt ścieżki rowerowej przy zbiorniku „Śmieszek” w rejonie ul. 11 Listopada w Żorach (559 tys. zł), Rewitalizacja strefy wypoczynku nad Stawem Śmieszek wraz z remontem stanicy harcerskiej (514 tys. zł), budowa boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 28 m x 15 m w Żorach na osiedlu Pawlikowskiego obok Zespołu Szkół Specjalnych (320 tys. zł), doświetlenie przejść dla pieszych w Żorach (900 tys. zł). Opisy projektów można znaleźć TUTAJ.

Jak głosować?

Głosowanie trwa od 18 września do 2 października. Może wziąć w nim udział każdy mieszkaniec Żor – bez żadnych ograniczeń. Głosowanie odbywa się na dwa sposoby - papierowo (wrzucając wypełnioną i podpisaną kartę do głosowania do urny w jednym z punktów głosowania) albo elektronicznie (przez specjalną stronę).

Głosowanie internetowe odbywa się poprzez stronę internetową zory-ekonsultacje.eboi.pl. Nie trzeba zakładać konta ani się logować, wystarczy tylko:

  • podać swoje pełne i prawidłowe dane,
  • wybrać projekt, na który chcemy oddać głos przyznając mu 1 punkt,
  • zaakceptować regulamin,
  • oddać głos.

Głosowanie papierowe odbywa się na specjalnych kartach. Kartę można pobrać w punkcie do głosowania lub też na stronie www.zory.pl, a następnie wydrukować, wypełnić i zanieść do urny w punkcie głosowania. Punkty głosowania znajdują się:

  • w punktach informacji (przy wejściach) w siedzibach Urzędu Miasta Żory przy Rynku 9 i al. Wojska Polskiego 25
  • w hali sportowej MOSiR Żory przy u. Folwareckiej 10
  • w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ottona Sterna
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].