Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Żorski Budżet Obywatelski. Kiedy będzie głosowanie?

Finał Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2024 zbliża się wielkimi krokami. Prawdopodobnie za kilka tygodni odbędzie się głosowanie zatwierdzonych wniosków.

Żorski Budżet Obywatelski. Kiedy będzie głosowanie?UM w Żorach
Do dyspozycji mieszkańców w ramach tegorocznej edycji Żorskiego Budżetu Obywatelskiego jest w tym roku 2,5 mln zł.

Wnioski w procedurze Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2024 należało składać w do 30 czerwca. Od tego czasu minął już ponad miesiąc. Sprawdziliśmy, na jakim znajduje się obecnie przedsięwzięcie.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta w Żorach. Jak wyjaśnia nam tamtejszy naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Adrian Lubszczyk jutro (3.08) zbierze się zespół weryfikujący złożone przez mieszkańców wnioski, by ustalić ich ocenę. Następnie zostaną one opublikowane zgodnie z zapisami uchwały m.in. na urzędowej stronie internetowej.

- Po upublicznieniu oceny będzie czas na wniesienie ewentualnych odwołań od ocen negatywnych - wyjaśnia nam Adrian Lubszczyk. Dodaje, że kolejnym krokiem będzie rozpatrzenie odwołań przez Prezydenta Miasta Żory i publikacja ostatecznej listy wniosków zakwalifikowanych do głosowania mieszkańców. - Samo głosowanie zaplanowane jest wstępnie na drugą połowę września - zapowiada nasz rozmówca.

Przypomnijmy, że do dyspozycji mieszkańców jest w tym roku 2,5 mln zł. Mogli oni składać wyłącznie projekty ogólnomiejskie, czyli takie, które skierowane są do ogółu mieszkańców. Szacunkowa wartość zgłaszanego projektu musiała wynosić co najmniej 100 tys. zł. Mieszkańcy mogli zgłaszać zarówno projekty „miękkie”, jak i inwestycyjne.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].