Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nawet 100 tys. zł dotacji na rozwój energetyki rozproszonej dla mieszkańców Żor

- Celem projektu jest rozwój energetyki rozproszonej na terenie miasta Żory - słyszymy w żorskim urzędzie miasta. Mieszkańcy mają okazję ubiegać się o dotacje w wysokości wynoszącej nawet 100 tys. zł. 

Nawet 100 tys. zł dotacji na rozwój energetyki rozproszonej dla mieszkańców Żor
Nabór wniosków w ramach projektu rozpocznie się 19 lipca i potrwa zaledwie przez pięć dni, kończąc się 24 lipca. (fot. UM w Żorach)

W Żorach rusza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach projektu pn. Zestaw z dobrą energią - rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii. Maksymalnie można otrzymać nawet 100 tys. zł na pompę ciepła, instalację fotowoltaiczną i magazyn energii. Mieszkańcy Żor mają okazję ubiegać się o dotacje w wysokości wynoszącej nawet 100 tys. zł.

Nabór wniosków rozpocznie się 19 lipca i potrwa zaledwie przez pięć dni, kończąc się 24 lipca. Osoby fizyczne będące właścicielami, współwłaścicielami lub użytkownikami wieczystymi budynków mieszkalnych jednorodzinnych zlokalizowanych na terenie Żor mogą przystąpić do tego programu, spełniając warunki określone w regulaminie.

- Projekt zostanie zrealizowany tylko w przypadku otrzymania dofinansowania ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027 oraz podpisania umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego - przekazują żorscy urzędnicy.

Wnioskodawca może dokonać wyboru jednego zestawu:

  • zestaw pompy ciepła powietrze/powietrze, instalacji fotowoltaicznej i magazynu energii - maksymalny poziom dofinansowania to 67 tys. zł.
  • zestaw pompy ciepła powietrze/woda, instalacji fotowoltaicznej i magazynu energii - maksymalny poziom dofinansowania to 100 tys. zł.

Formularz wniosku dostępny jest w budynku Urzędu Miasta Żory, na stronie internetowej www.zory.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.zory.pl. Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w formie papierowej w Urzędzie Miasta Żory. Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Zarządzania Energią pod numerem tel. 32 43 48 138, 32 43 48 145 lub mailowo: ze@um.zory.pl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].