Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

68-latek wyprzedzał na przejściu dla pieszych w Żorach i potrącił dziecko

10-letni chłopiec został potrącony przez 68-letniego kierowcę na pasach w centrum Żor. Dziecko odniosło obrażenia nogi.

68-latek wyprzedzał na przejściu dla pieszych w Żorach i potrącił dziecko
Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący 68-letni mężczyzna ominął pojazd, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym i potrącił 10-letniego chłopca. (fot. KMP w Żorach)

Dziś (9.06) około 10.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy alei Jana Pawła II w Żorach doszło do potrącenia dziecka. Kierujący samochodem osobowym marki seat nie zatrzymał się przed przechodzącym przez pasy 10-letnim chłopcem. Na miejsce wezwano policję oraz zespół ratownictwa medycznego.

Jak przekazuje nam oficer prasowy KMP w Żorach Marcin Leśniak, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący 68-letni mężczyzna ominął pojazd, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym i potrącił 10-letniego chłopca. - W wyniku zdarzenia chłopiec doznał on obrażeń nogi - mówi nam. Dodaje, że sprawca wypadku był trzeźwy. Zatrzymano mu już prawo jazdy. Najprawdopodobniej wkrótce odpowie za tę sytuację przed sądem.

Utrudnienia na drodze trwały do około 11.00. Obecnie aleja Jana Pawła II w Żorach jest już przejezdna.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mickey (91.123. * .93) 17.06.2023 22:20

A co mają napisać jak to najwygodniejsze wyjście dla wszystkich poza kierowcą. A policja ma winnego, winny ma ubezpieczenie więc poszkodowany otrzyma odszkodowanie. Gotowy druczek nr 6 i po sprawie. Nie trzeba robić rekonstrukcji, przykładać się do pomiarów, szukać świadków, przeglądać nagrań, oceniać kąta padania słońca itd aby przygotować rzetelny raport dla sądu. Szybko prosto i niesprawiedliwie. A to że dziecko powinno być w szkole/pod opieką dorosłych to w całej tej sprawie pikuś. Ważne, że obtrabiono sukces, statystyka się zgadza. Sprawa zamknięta.

~czytać_i_zrozumieć (193.169. * .48) 14.06.2023 11:16
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~Mickey (91.123. * .93) specjalnie dla Ciebie przeczytaj kilka razy :
"Jak przekazuje nam oficer prasowy KMP w Żorach Marcin Leśniak, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący 68-letni mężczyzna ominął pojazd, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa "
Pozdro

~Mickey (91.123. * .93) 09.06.2023 18:08
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jak zwykle tylko wina kierowcy, a pieszy to nawet patrzeć nie musi choć to właśnie jego życie jest najbardziej zagrożone. Ciekawe czy faktycznie kierowca wyprzedzał? czy tylko mijał włączającego się do ruchu kierowcę wyjeżdżającego z centum handlowego?