Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wypadek w Żorach. Potrącona rowerzystka trafiła do szpitala z poważnym urazem głowy

Do poważnego wypadku doszło w środę (31.05.) na Alei Zjednoczonej Europy w Żorach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki, sprawcą zdarzenia jest kierująca osobówką 69-latka.

Wypadek w Żorach. Potrącona rowerzystka trafiła do szpitala z poważnym urazem głowy
Wypadek miał miejsce na Alei Zjednoczonej Europy w kierunku na Armii Krajowej. Sprawa trafi do sądu. / fot. Rybnik i okolice-Informacje drogowe 24H

63-letnia kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla rowerzystów. Z poważnym urazem głowy została zabrana do szpitala. Sprawcą zdarzenia, do którego doszło w środę (31.05.) po 12:00, jak wstępnie ustalili policjanci, jest 69-letnia kierująca skodą, której zatrzymano prawo jazdy. Oficer prasowy żorskiej komendy, asp. Marcin Leśniak, dodaje, iż obie kobiety były trzeźwe. Wypadek miał miejsce na Alei Zjednoczonej Europy w kierunku na Armii Krajowej. Sprawa trafi do sądu.

Jednocześnie rzecznik przypomina o zasadach, jakie obowiązują uczestników ruchu drogowego. Niejednokrotnie bowiem zdarza się, że są one kierowcom nieznane. Rowerzysta, który ma zamiar wjechać na oznakowane przejście nie ma pierwszeństwa przejazdu przed samochodami. Musi się zatrzymać i poczekać - inaczej niż w przypadku pieszych, którym kierowcy powinni ustąpić pierwszeństwo. Oczywiście, pierwszeństwo nie podlega dyskusji, jeśli rowerzysta już jest na oznakowanym przejściu rowerowym.

fot. Policja Żory

fot. Policja Żory

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mickey (91.123. * .93) 01.06.2023 23:08

Oj się emeryci trafili. Prawie samo południe, ostre słońce. Ciekawe że to kierowcy zabrali prawko, a rowerzysta nawet niedowidzący i nieuważny jako osoba bez OC traktowana jest przez policję jako poszkodowany bo tak prościej. Zapewne w sądzie okaże się że rowerzystka przyczyniła się do zdarzenia a prawo jazdy zostało zatrzymane bezprawnie, ale co z tego jak odszkodowanie będzie zasądzone najwcześniej za 3-5 lat.

~SzaryKierowca76 (5.173. * .86) 01.06.2023 11:32

Natychmiast zmienić przepisy - dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Wprowadzić NAKAZ ZATRZYMANIA I ROZEJRZENIA się - za złamanie - po 300 zł, wejście / wjazd na czerwonym - MINIMUM 500 zł, wtargnięcie przed pojazd (i kolizja/wypadek) - równa się pokrycie wszelkich szkód dla kierowcy pojazdu (maska, błotnik, szyba). Wprowadzić obowiązkowe kamizelki (elementy odblaskowe / lampki) po zmroku i przy gorszej widoczności.