Operacja zaćmy szybko i na NFZ?! To możliwe!
Zaćma to częsta choroba wzroku u osób po 55. roku życia. Mimo niepokojących objawów takich, jak zaburzenia ostrości widzenia, nadwrażliwość na ostre światło czy problemy z oceną odległości, zaćma to nie wyrok. Wbrew powszechnej opinii jej usunięcie jest szybkie, bezpieczne i ogólnodostępne. Do tego blisko, bo w przygranicznym Czeskim Cieszynie. Jak to zrobić? Opcję bezpłatnej operacji daje pacjentom ustawa transgraniczna.
Skąd wiadomo, że to zaćma?
Zaćma oczna zwana inaczej kataraktą to wynik tzw. zmętnienia soczewki oka, która charakteryzuje się pogorszeniem ostrości widzenia. Objaw ten nasila się po zmroku, a zaćmie mogą towarzyszyć także takie następstwa jak:
● widzenie podwójne przedmiotów,
● nadwrażliwość na ostre światło,
● szybsze zmęczenie oczu,
● problemy z poruszaniem się i oceną odległości,
● trudności z rozróżnieniem barw,
● narastająca krótkowzroczność.
Większość z tych objawów nie występuje jednocześnie i pojawia się z czasem, gdyż zmętnienie soczewki oka to proces postępujący wraz z wiekiem. W trafnej diagnozie choroby pomagają regularne kontrole u okulisty.
Postępująca zaćma – jak ją zatrzymać?
Seniorzy często martwią się, dowiadując się, że mają zaćmę. Boją się, że stracą wzrok, zanim doczekają się na swój termin operacji refundowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swoje dodała pandemia, która jeszcze pogorszyła tę sytuację i wydłużyła kolejki. Wciąż pogarszające się statystki nie napawają optymizmem.
Na szczęście jest sposób na przyśpieszenie zabiegu i skorzystanie z refundacji NFZ. Coraz powszechniejsza jest wiedza o możliwościach jakie daje dyrektywa transgraniczna. O co chodzi? W Těšín Medic Clinic - renomowanej polskiej klinice w Czeskim Cieszynie można usunąć zaćmę dużo szybciej niż w kraju, a koszty operacji są pokrywane przez NFZ. Przygraniczna klinika od 6 lat daje polskim pacjentom możliwość szybkiej i bezpiecznej operacji zaćmy. Do tego jeszcze darmowej!
Tylko operacja
Lekarze alarmują, że zaćmę można usunąć trwale jedynie operacyjnie. Nie dajmy się nabrać na specyfiki reklamowane w Internecie. Ich działanie nie zostało potwierdzone w żadnym poprawnym badaniu naukowym. Trzeba więc bardzo uważać na nieuczciwych sprzedawców.
Operacja zaćmy, wykonana przez doświadczonego lekarza, jest szybka, bezpieczna i praktycznie bezbolesna. Rekonwalescencja też nie jest specjalnie uciążliwa. Przez kilka tygodni nie można się przemęczać i należy dbać o higienę zoperowanego oka. Po operacji można oglądać telewizję, korzystać z komputera i telefonu, a także czytać.
Jak usunąć zaćmę za darmo?
W sieci sporo jest komentarzy zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z możliwości zabiegu refundowanego przez NFZ.
Termin na zabieg błyskawiczny, 2 tygodnie. W moim mieście 2-3 lata. W klinice dosłownie uzdrawiają ludzi – dzieli się swoimi doświadczeniami w Internecie pani Magda i dodaje: Następnego dnia po zabiegu widać całkiem inny świat. APELUJE do niezdecydowanych, nie bójcie się operacji NAPRAWDĘ WARTO!!!
Atrakcyjną alternatywą do oczekiwania w długich kolejkach na operację w Polsce jest oferta przygranicznej kliniki w Czeskim Cieszynie. Dzięki dyrektywie transgranicznej Pacjenci mogą przyjechać na darmowy zabieg. Uzyskaniem refundacji i finansowania zajmują się doświadczeni eksperci z Těšín Medic Clinic. Pacjent może skupić się więc tylko na swoim zdrowiu.
Na pierwszym miejscu jest zawsze komfort Pacjenta. W klinice cały dzień zabiegowy jest tak zorganizowany, by senior czuł się dobrze i bezpiecznie. Jeśli zdecyduje się na podstawową soczewkę na NFZ, to operacja jest za 0 zł (bez dopłat!). Pokrywamy wszystkie koszty i wnioskujemy do NFZ o ich zwrot. Pacjent na miejscu podczas rozmowy z doświadczonym, polskim lekarzem podejmuje decyzję, czy chce dopłacić do soczewki premium. Oczywiście to tylko opcja. Nie ma jej operując zaćmę w kraju, gdzie nikt go nie pyta o preferencje dotyczące soczewki – mówi Joanna Sobka, Dyrektor ds. Administracyjnych w Těšín Medic Clinic.
Zabieg w Polsce bez możliwości wyboru soczewki!
W Polsce w ramach zabiegu refundowanego przez NFZ nie możemy dopłacić do soczewki premium. Nad Wisłą (w ramach refundacji) wszczepia się zazwyczaj jedynie soczewki jednoogniskowe, które pozwalają uzyskać poprawę, jednak pacjent musi nadal na co dzień używać okularów lub zakładać je do czytania i do pracy przy komputerze. Z kolei nasi europejscy sąsiedzi dopłacają do soczewki wykonanej w wyższej technologii, która oprócz usunięcia zaćmy koryguje np. astygmatyzm czy jednocześnie krótko i daleko wzroczność.
Dopłata do soczewki premium i zwrot kosztów za operację
W ramach ustawy transgranicznej pacjent, płacący składki na NFZ, ma prawo do zwrotu kosztów opieki medycznej, z której korzystał w krajach Unii Europejskiej. Co to oznacza w praktyce? Czas oczekiwania na operację skraca się do ok. 2 tygodni. Těšín Medic Clinic dodatkowo bierze na siebie całą dokumentację do uzyskania refundacji oraz finansowania zabiegu. Możliwy jest także transport do kliniki. Trend turystyki medycznej w zakresie zaćmy od kilku lat stale rośnie.
Dzięki temu lekarz może rekomendować wszczepienie nowoczesnej soczewki, która uwolni pacjenta od okularów i trwale poprawi mu komfort życia. Na przykład soczewki wieloogniskowe i o pogłębionej głębi ostrości pozwalają na dobre widzenie zarówno z bliska, jak i z daleka bez korekcji okularowej. Z kolei soczewki toryczne, korygują astygmatyzm. Ten wybór jest o tyle ważny, że sztuczną soczewkę wszczepiamy do oka już na zawsze.
Bezpieczeństwo w czasach pandemii
Klinika w Czeskim Cieszynie znana jest z dużego nacisku na bezpieczeństwo sanitarne, co ważne jest szczególnie w czasie Covid-19. Dodatkowo, co ważne, Pacjenci czują się tam jak u siebie, bo cały czas są pod opieką polskiego personelu medycznego.
Szybki kontakt z doradcą Těšín Medic Clinic: +48 690 412 288
Więcej informacji na www.tesinmc.pl
Ostateczny wybór należy do Pacjenta. Może zdecydować, kiedy podda się operacji zaćmy i czy chce zainwestować w swój komfort i dopłacić do nowoczesnej soczewki wewnątrzgałkowej. Według badań usunięcie zaćmy już z jednego oka eliminuje ryzyko urazów spowodowanych stanem narządów wzroku. Warto więc wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć od wizyty kontrolnej u okulisty.
Tekst sponsorowany