Śląskie Przebudzenie. Ruszył konkurs fotograficzny Obiektywnie śląskie
1 lipca rozpoczyna się XI edycja konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie, którego celem jest prezentacja w obiektywie jak najbardziej subiektywnego obrazu Śląska.
Motyw przewodni XI edycji konkursu nawiązuje do obecnej sytuacji epidemii w naszym kraju i naszym regionie: ŚLĄSKIE PRZEBUDZENIE aczkolwiek interpretacja tematu jest dowolna.
Najlepsze prace tegorocznej edycji, podobnie jak w latach ubiegłych wybiorą tak znamienite osobowości świata kultury i sztuki jak: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens.
Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu będą mogli tradycyjnie posłużyć się: Fotoreportażem, składającym się z od 3-7 zdjęć, Fotokastem: maks. 2 min oraz Filmem również maks. 2 min. Termin przesyłania prac mija 15 września br.
Wszystkie prace spełniające warunki konkursu będą zamieszczane na stronie: www.obiektywnieslaskie.pl. Poprzez stronę można głosować na swoje ulubione fotoreportaże, filmy i fotokasty i współdecydować o nagrodzie publiczności.
Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali finałowej, która będzie jednocześnie wernisażem najlepszych prac tej edycji. Finał odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, 23 października br.
Na laureatów czekają atrakcyjne NAGRODY:
Nagrody rzeczowe o wartości 3000 zł, aparat bezlusterkowy FujiFilm X-T30 z obiektywem XF18-55 oraz Instax FujiFilm, drukarka do profesjonalnych wydruków firmy EPSON wraz z papierem fotograficznym, statyw podróżny Befree Advanced, weekendowe pobyty w nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, turbogolf w Kopalni Guido, voucher na wydruk zdjęć, biżuteria z węgla i srebra firmy Brokat oraz kosmetyki z węgla od Sadzy Soap, wejściówki do Kopalni Guido i Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.
Następnie wystawa najlepszych fotoreportaży konkursu będzie eksponowana w wielu atrakcyjnych i często odwiedzanych miejscach na Śląsku: NOSPR, Kino Kosmos, Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego, katowicki dworzec PKP, Szyb Maciej, Kopalnia Guido, Raciborskie Centrum Kultury. Fundatorami wystawy są firmy: Laboratorium Fotosilesia i MGM z Katowic.
Podczas tegorocznej edycji współpracujemy z 40 partnerami: sponsorami, patronami medialnymi i instytucjonalnymi.
Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.