Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Żory: Stowarzyszenie stworzyło puszkę do zbiórek z terminalem

Żorskie Stowarzyszenie Pro Mundi wpadło na ciekawy pomysł, którym zaraża obecnie inne organizacje z całego kraju. To możliwość używania do zbiórek i sprzedaży terminala płatniczego. Inicjatorzy poszli o krok dalej i stworzyli Smartbox, czyli połączenie puszki na zbiórki z terminalem płatniczym. Teraz promują swoje rozwiązanie wśród innych stowarzyszeń i fundacji.

Żory: Stowarzyszenie stworzyło puszkę do zbiórek z terminalem

Żory: Stowarzyszenie stworzyło puszkę do zbiórek z terminalem

Rozwiązanie wykorzystujące terminal płatniczy do zbiórek Stowarzyszenie Pro Mundi zaproponowało organizacjom już w ubiegłym roku. Projekt zyskał przychylność sektora NGO, co poskutkowało podpisaniem umów z około 20 organizacjami. - Do grudnia ubiegłego roku poprzez terminale udało się zebrać ponad 40 tys. zł. Dokonaliśmy tego, co wielu uważało za niemożliwe, bo wcześniej przy rozmowach z bankami nie było możliwości, aby na paragonie z terminalu pojawiała się adnotacja „Darowizna” zamiast „Sprzedaż”. To długo było nie do przejścia, ale kiedy pokazaliśmy, że operator również może zarabiać na prowizjach, udało się rozwiązać ten problem – wyjaśnia Viktor Sapraliyev, wiceprezes Stowarzyszenia Pro Mundi z Żor. Obecnie z tego rozwiązania korzystają organizacje m.in. w Żorach, Rybniku, Wrocławiu, Poznaniu. - To różnego rodzaju organizacje: od prozwierzęcych, przez prowadzące domy opieki, po teatry. W ubiegłym roku po raz pierwszy organizatorzy Przystanku Żory również z powodzeniem korzystali z tego rozwiązania – dodaje Viktor Sapraliyev.

Pomysł na wykorzystanie terminali płatniczych wziął się z życia. - Zdarzało się, że podczas różnych zbiórek spotkane osoby deklarowały, że zapłaciłyby kartą, ale nie mają gotówki. Postanowiliśmy pójść tym torem, bo dzisiaj coraz więcej osób w ogóle nie nosi ze sobą pieniędzy dla własnego bezpieczeństwa – mówi Danuta Niechoj, prezes Stowarzyszenia Pro Mundi.

Stowarzyszenie zorganizowało projekt „Rozwiń skrzydła”, który jest ukierunkowany na wsparcie organizacji. - Uznaliśmy, że pomagając innym organizacjom będziemy mogli robić więcej dobra, niż sami pomagając potrzebującym. Trzeba jednak szerzyć wiedzę o tym rozwiązaniu. Są fundacje, które pozyskują sporo środków z terminala, tworząc wielkie inwestycje. Jedną z nich jest Fundacja Puls-Med z Rybnika, która buduje hospicjum. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła – mówi wiceprezes Pro Mundi.

Organizacje mogą korzystać również z nowego pomysłu – Smartboxa, czyli połączenia skarbonki z terminalem płatniczym. Warto podkreślić, że terminale są wynajmowane w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Przez pierwszy rok dla organizacji nie przynosi to żadnych kosztów. Po roku stowarzyszenie czy fundacja może określić, czy taki terminal się opłaca czy nie i podpisać umowę na dłuższy czas lub zrezygnować.

Po więcej informacji zapraszamy na fanpage na FB: Rozwiń Skrzydła Foundrising-Marketing-Narzędzia

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].