Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Siatkarskie podsumowanie #7: Świetne nastroje w Żorach i Rudzińcu

Za nami kolejny weekend, w którym na ligowych parkietach zaprezentowały się zespoły reprezentujące nasz region. Najlepsze nastroje wśród naszych przedstawicieli występujących w rozgrywkach I Ligi Kobiet, II Ligi oraz I Ligi Śląskiej Kobiet i Mężczyzn panują w obozach MUKS Sari Żory i KS Rudziniec, które bez porażki przewodzą tabelom swoich rozgrywek.

Siatkarskie podsumowanie #7: Świetne nastroje w Żorach i Rudzińcu

I Liga Kobiet:

Drugą z rzędu, a czwartą w sezonie porażkę zanotowały w ostatni weekend prowadzone przez Wojciecha Czaplę siatkarki gliwickiego AZS-u. W akademickich derbach gliwiczanki po niezwykle wyrównanym i emocjonującym spotkaniu uległy po tie-breaku Uni Opole. Siatkarki AZS-u z 10 punktami na koncie zajmują w ligowej tabeli 6. miejsce. Do prowadzącej Stali Mielec akademiczki tracą trzy "oczka". Gliwiczanki mają jednak rozegrane o jedno spotkanie więcej od Stali.

KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice - Uni Opole 2:3 (22:25, 25:17, 25:21, 25:27, 9:15)

AZS: Napalkova, Skiba, Skowron, Jakóbiak, Ciesielczyk, Cygan oraz Szmigielska (libero), Elko (libero)

Uni: Rybak, Sieradzka, Kłoda, Orzyłowska, Makarowska, Stronias oraz Wąsik, Borawska, Ciesiulewicz, Trojan


II Liga:

Za mocny dla prowadzonych przez Dariusza Luksa zawodników Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla okazał się lider grupy 5 II Ligi - UMKS Kęczanin Kęty. Jastrzębianie w starciu z faworyzowanym rywalem nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki i mimo ambitnej postawy przegrali w trzech setach. "Pomarańczowi" z bilansem jednego zwycięstwa i trzech porażek zajmują z 3 punktami na koncie 7. miejsce.

Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - UMKS Kęczanin Kęty 0:3 (21:25, 19:25, 18:25)

Akademia: Jarosiński, Połyński, Komorowski, Gierżot, Cichosz-Dzyga, Kundera oraz Pogoda (libero), Wągiel (libero), Wójcik, Puchcij, Strzymszok, Brzoza, Czerny, Komorowski

UMKS: Krupa, Błasiak, Gruszka, Buniak, Ferek, Gaweł oraz Sumara (libero), Gutt (libero)


I Liga Śląska Kobiet:

Czwarte zwycięstwo w szóstym rozegranym meczu w sezonie zanotowały prowadzone przez Iwonę Krótki-Więzik zawodniczki UKS-u Jedynka Rybnik. Występujące w Grupie 1 I Ligi Śląskiej Kobiet rybniczanki pokonały na własnym parkiecie MKS Imielin 3:1. Zawodniczki UKS-u z 12 punktami na koncie zajmują w ligowej tabeli 3. miejsce.

UKS Jedynka Rybnik - MKS Imielin 3:1 (25:21, 15:25, 25:15, 25:21)

UKS: Zawisza, Kuczera, Koterla, Szmajduch, Krzystała, Michalska oraz Smołka (libero), Zbyl (libero), Pachucka, Kurpanik

MKS: Jamróz, Jakubiec, Kitka, Górniak, Strzelecka, Olchawa oraz Luftner (libero), Romańczuk, Sośniecka, Walas, Piotrowicz

Ani jednego seta nie wygrały w Bielsku-Białej prowadzone przez Jarosława Bodysa siatkarki JKS-u SMS Jastrzębie. Gospodynie okazały się o klasę lepsze triumfując w setach do 18, 24 i 21. Jastrzębianki z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek zajmują w ligowej tabeli 4. miejsce.

BKS Stal Bielsko-Biała - JKS SMS Jastrzębie 3:0 (25:18, 26:24, 25:21)

BKS: Kostera, Wagner, Florysiak, Wójtowicz, Kowalik, Stanowska oarz Maciaszek (libero), Jabłońska (libero), Kostka

JKS: Rzepa, Bury, Żagan, Pławecka, Babiuch, Kuczera oraz Borowiecka (libero), Zielińska, Ząbek, Polak, Pater

W bardzo dobrych nastrojach ostatni weekend zakończyły prowadzone przez trenera Pawła Wrzeszcza siatkarki MUKS Sari Żory, które w trzy dni rozegrały trzy mecze zapisując na swoim koncie kolejne trzy ligowe zwycięstwa. W piątek w zaległym spotkaniu liderki Grupy 2 I Ligi Śląskiej pokonały na wyjeździe bez straty seta MKS Zorza Wodzisław Śląski. W sobotę również bez straty seta zawodniczki MUKS-u wygrały z GS UKS Krzanowice. Z kolei w niedzielę w rozegranym awansem meczu siatkarki z Żor pokonały w Bielsku-Białej miejscowy BKS Stal 3:1. Dzięki tym wygranym żorzanki, które w siedmiu dotychczas rozegranych meczach zdobyły komplet punktów umocniły się na czele ligowej tabeli. Na 6. miejscu w tabeli z 5 punktami i bilansem jednego zwycięstwa i pięciu porażek plasują się siatkarki MKS Zorza Wodzisław Śląski. Tabelę z 3 punktami zamyka prowadzony przez trenera Tomasza Kuziaka GS UKS Krzanowice.

MKS Zorza Wodzisław Śląski - MUKS Sari Żory 0:3 (16:25, 13:25, 18:25)

MKS: Molęda, Grabowska, Łotecka, Brawańska, Zielonka, Melska oraz Kąsik (libero), Chojnacka

MUKS: Człowiek, Fedyczkowska, Puczok, Biodrowicz, Muras, Konsek D. oraz Hajska (libero), Konsek P., Mazur, Jamrozik

GS UKS Krzanowice - MUKS Sari Żory 0:3 (20:25, 12:25, 19:25)

UKS: Koczwara, Witeczek, Gajda, Kretek, Wilusz, Sycz oraz Kosel (libero), Wilusz

MUKS: Człowiek, Muras, Puczok, Biodrowicz, Zbrzeźna, Konsek D. oraz Hajska (libero), Konsek P., Durczyńska, Fedyczkowska, Jamrozik

BKS Stal Bielsko-Biała - MUKS Sari Żory 1:3 (24:26, 18:25, 25:14, 15:25)

BKS: Susałko, Wagner, Soboń, Wójtowicz, Kostka, Stanowska oraz Jabłońska (lbero), Maciaszek (libero), Kostera, Świerkot, Kowalik, Busz

MUKS: Człowiek, Fedyczkowska, Buczok, Durczyńska, Zbrzeźna, Konsek D. oraz Hajska (libero), Biodrowicz, Konsek P., Jamrozik


I Liga Śląska:

Dopiero drugie spotkanie w sezonie rozegrali w sobotę prowadzeni przez Bartosza Frątczaka siatkarze raciborskiego KS AZS Rafako, którzy podejmowali na własnym parkiecie Hemarpol Norwid Częstochowa. Mający problemy z regularną grą raciborzanie zdołali urwać rywalom tylko jednego seta ponosząc tym samym drugą porażkę w sezonie. Rafako, które nie zdobyło dotychczas ani jednego punktu zamyka ligową tabelę I Ligi Śląskiej.

KS AZS Rafako Racibórz - Hemarpol Norwid Częstochowa 1:3 (20:25, 28:26, 20:25, 23:25)

AZS: Błaszczok, Radomski, Gołuchowski, Gonsior, Marchwiak, Kasprzycki oraz Kostka (libero), Woźniak (libero), Lorenz, Besz

Norwid: Świeboda, Moll, Pośpiech, Kantorowicz, Michałek, Kuzior oraz Ruchniak (libero), Mordarski (libero), Biliński, Bąk, Stec

W sobotę w Cieszynie doszło do starcia na szczycie ligowej tabeli I Ligi Śląskiej, w którym spotkały się ze sobą dwa dotychczas niepokonane zespoły. Gospodarze - Talent Sferawent Cieszyn podejmowali KS Rudziniec. Premierowa partia to pełna dominacja miejscowych, którzy oddali rudzińczanom zaledwie 15 "oczek". W trzech kolejnych odsłonach zdecydowanie lepiej zaprezentowali się prowadzeni przez trenera Marcina Grzegoszczyka rudzińczanie, którzy wygrywając do 20, 28 i 19 zanotowali szóste zwycięstwo w sezonie. Zawodnicy KS Rudziniec z kompletem 18 punktów są liderem ligowej tabeli.

Talent Sferawent Cieszyn - KS Rudziniec 1:3 (25:15, 20:25, 28:30, 19:25)

Talent: Czapla, Zając, Skotarek, Polok, Czyż, Chmiel oraz Białek (libero), Rączka, Michalik, Ząber

KS: Chudyba, Wójcik, Jakuszczonek, Stefaniszyn, Lach, Kupiec oraz Zemka (libero), Rachwał, Piwowarczyk, Szewczyk, Kocur

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].