Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sędziowie rywalizowali o medale MP

W weekend na boiskach do siatkówki plażowej na obiekcie MOSiR-u w Żorach-Roju odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Sędziów w siatkówce plażowej. W trzydniowych zmaganiach udział wzięło 17 duetów z całej Polski.

Sędziowie rywalizowali o medale MP
fot. Marcin Zębalski

VIII Mistrzostwa Polski Sędziów w siatkówce plażowej mikstów na obiekcie w Żorach-Roju rozpoczęły się w piątek od gier eliminacyjnych. Siedemnaście siatkarskich duetów z całej Polski podzielonych na dwie sześciozespołowe i jedną pięciozespołową grupę rozegrało w piątek 40 meczów, które zadecydowały o rozstawieniu w drabince turnieju głównego.

W sobotę i niedzielę zespoły w niełatwych warunkach spowodowanych wysoką temperaturą rozegrały łącznie 30 spotkań, które zadecydował o końcowych rezultatach turnieju i pozwoliły wyłonić najlepsze mikstowe duety wśród sędziów.

Najlepsi okazali się obrońcy mistrzowskiego tytułu sprzed roku -  Anna Olchawa (śląskie) i Tomasz Gałuszka (dolnośląskie), którzy w finale pokonali Annę Lipińską (mazowieckie) i Piotra Staszewskiego (dolnośląskie). Na najniższym stopniu podium stanęli Oliwia Pawleta (dolnośląskie) i Maciej Ładędź (mazowieckie), którzy okazali się lepsi od Weroniki Przebindy (śląskie) i Konrada Pawluka (dolnośląskie).

Klasyfikacja końcowa:

1. Anna Olchawa/Tomasz Gałuszka (śląskie/dolnośląskie)
2. Anna Lipińska/Piotr Staszewski (mazowieckie/dolnośląskie)
3. Oliwia Pawleta/Maciej Łabędź (dolnośląskie/mazowieckie
4. Weronika Przebinda/Konrad Pawluk (śląskie/dolnośląskie)
5. Magdalena Dzikowska/Włodzimierz Włodyka (śląskie)
    Karolina Olszewska/Marcin Murdzek (dolnośląskie)
7. Dominika Krakowczyk/Grzegorz Guzal (śląskie/dolnośląskie)
    Karolina Pokusa/Rafał Błachuciński (świętokrzyskie/śląskie)
9. Sylwia Bulanda/Andrzej Kaznowski (śląskie/mazowieckie)
    Marta Żmudzińska/Grzegorz Skowroński (pomorskie/śląskie)
    Paulina Rudakowska/Łukasz Kozak (lubelskie)
    Aleksandra Romaniuk/Mateusz Kaliszczuk (lubelskie/łódzkie)
13. Paulina Boś/Marcin Zębalski (śląskie)
      Lidia Walder/Wiktor Jędrusik (pomorskie)
      Marta Marciniak/Paweł Brożyna (pomorskie)
      Weronika Cichońska/Marek Błażejewski (mazowieckie/pomorskie)
17. Maja Religa/Sławomir Czuryłowski (śląskie/lubelskie)

Patronat nad VIII Mistrzostwami Polski Sędziów w siatkówce plażowej objął Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Jacek Kasprzyk.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].