Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio przeniesione na inny termin. Święty-Ersetic: To przykra, ale słuszna decyzja

Największa impreza sportowa 2020 roku została przeniesiona na 2021 rok. Międzynarodowy Komitet Olimpijski długo wstrzymywał się z przełożeniem Igrzysk Olimpijskich w Tokio, ale w końcu podjął decyzję iż te odbędą się najpóźniej latem 2021 roku. 

Igrzyska Olimpijskie w Tokio przeniesione na inny termin. Święty-Ersetic: To przykra, ale słuszna decyzja

Przełożenie imprezy czterolecia to efekt wtorkowej telekonferencji premiera Japonii z szefem MKOl. Zgodnie z informacjami japońskiej telewizji NHK, premier Japonii Shinzo Abe zaproponował szefowi MKOl przełożenie igrzysk w Tokio na 2021 rok. Thomas Bach w stu procentach zgodził się z sugestią szefa rządu. W telekonferencji brały też udział władze Komitetu Organizacyjnego Tokio2020 oraz gubernator Tokio Yuriko Koike - podaje Przegląd Sportowy.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio miały odbyć się od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku. Dokładna data rozegrania IO nie została jeszcze podana.

To zła informacja nie tylko dla fanów sportu, ale także dla naszych lokalnych sportowców (jak np. lekkoatletki Justyna Święty-Ersetic czy Ewy Swobody), którzy szykowali się do największej sportowej imprezy tego roku.

- Jest to przykra, ale słuszna decyzja, bo w tym roku walka na Igrzyskach Olimpijskich byłaby nie fair. Część sportowców z innych krajów trenuje, część nie. Jest problem z uzyskiwaniem minimum olimpijskiego, bo odwołano wszystkie turnieje. Jest mi ogromnie przykro, że igrzyska nie odbędą się planowo, ale z drugiej strony najważniejsze jest nasze zdrowie - powiedziała nam Justyna Święty-Ersetic.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].