Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla zakończyła sezon

Sobotnim spotkaniem z tyskim TKS-em zakończyli sezon zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy we własnej hali ulegli rywalom po tie-breaku doznając trzeciej porażki w rywalizacji w I rundzie fazy play-off. Drużyna prowadzona przez trenera Jarosława Kubiaka sklasyfikowana została ostatecznie na 5. miejscu w rozgrywkach V grupy II Ligi.

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla zakończyła sezon

Od początku na prowadzeniu w premierowej odsłonie znajdowali się goście, którzy szybko wypracowali sobie czteropunktową przewagę (3:7). W dalszej fazie seta tyszanie konsekwentnie powiększali przewagę, która wchodząc w decydujący fragment seta wzrosła do dziesięciu "oczek" (8:18). Zryw młodych adeptów siatkówki z Jastrzębskiego Węgla pozwolił im zniwelować w końcówce straty do zaledwie trzech punktów (19:22). Na więcej nie pozwolili im jednak przyjezdni, którzy wygrali ostatecznie do 21.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia gości 1:4. Gospodarze zdołali jednak odrobić straty doprowadzając do remisu po 10. W dalszej fazie seta gra wyrównała się, a na niewielkim prowadzeniu znajdował się raz jeden, raz drugi zespół. Wchodząc w decydującą fazę seta minimalnie prowadzili przyjezdni (20:19). Jako pierwsi piłki setowe mieli jednak miejscowy, którzy prowadzili 24:22. Akademicy nie wykorzystali jednak czterech okazji do skończenia seta i przegrali po emocjonującej końcówce 27:29.

Do około połowy trzeciego seta wynik na tablicy oscylował w okolicach remisu z niewielkim wskazaniem na gości. Od wyniku po 14 przewagę zaczęli osiągać gospodarze prowadzeni przez trenera Jarosława Kubiaka, którzy wchodząc w decydujący fragment partii prowadzili czterema punktami (20:16). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i miejscowi utrzymali bezpieczną przewagę triumfując ostatecznie do 20.

Czwarty set od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie (6:2).  W kolejnych akcjach coraz lepiej grający miejscowi powiększyli swoją przewagę do ośmiu "oczek" (13:5). TKS nie był w stanie zniwelować strat do rozpędzonych "pomarańczowych", którzy wchodząc w decydującą fazę gry prowadzili sześcioma punktami (20:14). AT ponownie wygrała do 20 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydująca partia wyrównana była tylko do stanu po 3. Seria punktów gości pozwoliła im odskoczyć na trzy "oczka" (4:7). Na zmianie stron siatkarze z Tychów prowadzili 5:8. Po zmianie stron lepiej zaprezentowali sie skutecznie grający goście, którzy wygrali do 10, a całe spotkanie 2:3 dzięki czemu zakończyli rywalizację w tej parze w trzech spotkaniach.

Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel - TKS Auto Partner Tychy 2:3 (21:25, 27:29, 25:20, 25:20, 10:15)

AT: Laskowski, Szymczak, Nabiałczyk, Turski, Roque de Oliveira, Czyżowski oraz Stokłosiński (libero), Kraj, Myszka, Wołodźko

TKS: Dzierżanowski, Kapuśniak, Czerwiński, Andrulewicz, Kozioł, Piotrowicz oraz Ledwoń (libero), Szczechowicz, Szmajduch, Aniołek, Jurkowski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].