JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

[VIDEO] Po ile oni grają? Czyli jak Unia wygrała baraż z Żorami

Pierwszy mecz barażowy o Śląską Ligę Trampkarzy w roczniku 2000 pomiędzy Unią Racibórz a MKS Żory zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Materiał wideo:

Najbardziej dyskusyjną sprawą na trybunach był wątek długości meczu. Wątpliwości pojawiły się w 38. minucie spotkania, gdy zawodnik z Żor minutę wcześniej wyrównał stan rywalizacji z wątpliwego rzutu karnego. Jedni twierdzili, że mecz powinien trwać 35 minut, a sędzia Dariusz Lenort nie pokazał jaki czas został doliczony. Drudzy komentowali, że połowa powinna trwać 40 minut. Po późniejszym sprawdzeniu okazało się, że mecze w Śląskiej Lidze Trampkarzy owszem trwają 2x40 minut, jednak baraż podlegający jeszcze pod regulamin Podokręgu Racibórz powinien trwać 2x35 minut. Druga część spotkania przebiegała już wedle regulaminu PR, czyli 35 + doliczone 3. Wracając do meczu lepiej rozpoczęli go gospodarze, którzy objęli prowadzenie po fantastycznym uderzeniu Jakuba Zimnawody. Przed końcem pierwszej połowy padł wcześniej wspominany wyrównujący gol z "jedenastki". W drugiej części meczu Unia trafiła jeszcze raz, tym razem za sprawą Aleksandra Lacha. Rewanż w najbliższą środę w Żorach.

KS Unia Racibórz - MKS Żory 2:1 (1:1)
Jakub Zimnawoda 7., Aleksander Lach 58. - Paweł Pasko 37.-k.

Czas trwania meczu:
I połowa 41'
II połowa 35+3'

Składy:

Unia: Mateusz Wolny - Jakub Kowalczyk, Paweł Biedroń, Michał Zięba, Marcin Pawełek, Jakub Korona, Jakub Zimnawoda, Aleksander Lach, Dominik Groński, Kamil Wieczorek (70. Patryk Strzałkowski), Adam Olczyk (51. Szymon Niedziela). Ponadto: Karol Nowacki. Trener: Dariusz Binek, II trener: Szymon Kubów, kierownik drużyny: Karol Nowacki.

MKS: Łukasz Jakubski - Adam Małek (68. Kamil Wiśniewski), Kamil Wójcik, Kamil Szymała, Tobiasz Dziubecki, Wojciech Pyszny, Szymon Mikula (65. Mateusz Mosz), Paweł Pasko (60. Szymon Menartowicz), Olaf Kuśmierek (45. Jakub Dyrda), Patryk Kowalczyk, Alan Witkowski. Ponadto: Dawid Kiełkowski. Trener: Łukasz Kuś, kierownik drużyny: Ireneusz Jakubski.